niedziela, 3 września 2023

Rozbili Vitorię

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 4:0 Vitória de Guimarães w spotkaniu 4. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Orły miały od 18. minuty ułatwione zadanie, bo goście musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce Joao Mendesa.

Przed meczem wydawało się, że będąca ostatnio w słabszej formie Benfica może mieć problemy. Vitoria wygrała trzy pierwsze mecze ligowe i na Estadio da Luz przyjechała z 9 punktami na koncie i bilansem bramkowym 5:1. Na całe szczęście Orły w łatwy sposób zainkasowały komplet punktów i popisali się kunsztem strzeleckim.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy znakomicie. W 10. minucie w pole karne z prawej strony mocno dośrodkował Angel Di Maria, a Jorge Fernandes szczupakiem wpakował piłkę do własnej bramki. Kluczowym momentem spotkania było wyrzucenie przez arbitra Jao Mendesa w 18. minucie, który w walce o piłkę tak wysoko uniósł nogę, że trafił w głowę Otamendiego. Grając w przewadze Orły totalnie zdominowały rywala. Najpierw drugiego gola w 33. minucie strzelił Di Maria, a w doliczonym czasie gry gola dołożył Orkun Kokcu. Gdy tuż po wznowieniu drugiej połowy na 4:0 podwyższył Aursnes losy meczu zostały rozstrzygnięte.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.