sobota, 2 września 2023

Ruchy na zakończenie okna transferowego

Embed from Getty Images

W piątek 1 września o godzinie 24:00 zakończyło się okno transferowe w czołowych ligach europejskich. Również w Benfice na finiszu doszło do kilku istotnych ruchów. Więcej o nich przeczytacie poniżej.

Bramkarz Odysseas Vlachodimos po pięciu sezonach gry w Benfice odchodzi do Nottingham Forest. Z angielskim klubem podpisał 4-letnią umowę. Orły za 29-letniego Greka nieoficjalnie zainkasują około 10 mln euro. Vlachodimos na Estadio da Luz trafił w 2018 roku z Panthinaikosu Ateny za 2,6 mln euro.

Lewy obrońca Mihailo Ristic odchodzi do Celty Vigo. Z hiszpańskim klubem związał się 3-letnim kontraktem. Kwota transferowa na razie nie jest znana. Serb trafił do Benfiki rok temu jako wolny zawodnik po wygaśnięciu jego umowy z francuskim Montpellier.

19-letni skrzydłowy Andreas Schjelderup został na rok wypożyczony bez opcji pierwokupu do duńskiego Nordsjaelland, czyli klubu z którego w styczniu tego roku Norweg trafił do Benfiki za około 9 mln euro. 

21-letni pomocnik Paulo Bernardo został na rok wypożyczony do Celtic Glasgow. Mistrz Szkocji zagwarantował sobie po tym okresie prawo wykupu, ale kwota nie została ujawniona. 

SL Benfica wypożyczyła na rok lewego obrońcę Juana Bernata z Paris SG. Orły za 30-letniego Hiszpana nic nie zapłacą, ale będą musieli pokryć około połowy jego rocznego uposażenia, które wynosi 5,5 mln euro czyli ok. 2,75 mln euro. Bernat w poprzednim sezonie w barwach paryskiego klubu rozegrał 36 spotkań, zdobył 2 gole i przy 4 asystował.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz