poniedziałek, 25 września 2023

Portimonense postraszyło

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na wyjeździe 3:1 Portimonense SC w spotkaniu 6. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Orły tracą do liderujących Smoków jeden punkt, a już w piątek podejmą ich w kolejnym spotkaniu ligowym na Estadio da Luz.

Orły od początku zaatakowały gospodarzy i bardzo szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 5. minucie do siatki trafił Alexandar Bah, a w 17. minucie wynik podwyższył Petar Musa. Ekipa Rogera Schmidta do przerwy mogła strzelić jeszcze kolejne bramki i wydawało się, że nie będzie żadnych problemów z odniesieniem efektownego zwycięstwa. W przerwie Schmidt dokonał trzech zmian w składzie za Baha (zgłosił drobny uraz), Kökçü i Musę desygnował do gry Juráska, João Nevesa i Arthura Cabrala.

Po przerwie zobaczyliśmy tą złą twarz Benfiki z brakiem koncentracji i bojaźliwością. Gospodarze najpierw w 56. minucie wykorzystali szybki kontratak i Helio Varela strzelił kontaktowego gola. Po chwili mógł być już remis. Arbiter podyktował rzut karny po zagraniu ręką Moraty. Na całe szczęście Anatoliy Trubin obronił jedenastkę wykonywaną przez Rildo.

Taki obrót sytuacji w końcu obudził Orłów. W 66. minucie po podaniu Rafy Silvy na 3:1 podwyższył David Neres i Benfica ponownie odzyskała kontrolę nad meczem. Były jeszcze okazje na kolejne bramki, ale wynik nie uległ już zmianie.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.