czwartek, 21 września 2023

LM: Falstart

Embed from Getty Images

SL Benfica przegrała 0:2 na Estadio da Luz z Red Bull Salzburg w spotkaniu 1. kolejki fazu grupowej Ligi Mistrzów. W innym meczu grupy C Real Sociedad zremisował u siebie 1:1 z Interem Mediolan.

Nie tak wyobrażali sobie fani Orłów inauguracyjne spotkanie tegorocznej Champions League. Goście od początku zagrali bardzo agresywnie i wykorzystali indywidualne błędy i najwidoczniej brak koncentracji gospodarzy.

Najpierw w 3. minucie bramkarz Anatoliy Trubin tak niefortunnie interweniował przy rzucie rożnym, że piąstkując przy dośrodkowaniu trafił rywala w głowę i arbiter podyktował rzut karny. To się jeszcze Orłom upiekło, bo Karim Konate zmarnował jedenastkę i wydawało się nawet, że obudziło ekipę Rogera Schmidta, bo po chwili João Mário trafił w słupek. Niestety w 15. minucie mieliśmy kolejny festiwal błędów. António Silva po kontrze gości interweniował tak niefortunnie, że odbijająca się od poprzeczki piłka spadła na jego rękę i arbiter nie dość, że podyktował rzut karny to jeszcze obrońcy gospodarzy pokazał czerwoną kartkę.

Druga jedenastka nie została już zmarnowana przez gości, a do siatki trafił Roko Simic. Gracze Benfiki nie mieli już nic do stracenia i pomimo gry w osłabieniu ruszyli do zdecydowanych ataków. To z kolei spowodowało, że otworzyli się jeszcze bardziej i pozwolili graczom z Salzburga na wyprowadzanie groźny kontr. Okazji do wyrównania było kilka, ale zabrakło precyzji i skuteczności, a goście na początku drugiej połowy w 51. minucie jeden z kontrataków zakończyli drugą bramką autorstwa Oscara Gloukha. To praktycznie rozstrzygnęło już losy spotkania.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.