sobota, 30 września 2023

Clássico dla Orłów!

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 1:0 FC Porto w spotkaniu 7. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Zwycięską bramkę dla Orłów strzelił w 68. minucie Angel Di Maria. Smoki od 19. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce dla Fabio Cardoso.

Kluczowym momentem spotkania była 19. minuta gdy Fabio Cardoso sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Davida Neresa. Arbiter wyrzucił obrońcę gości z boiska i Smoki do końca meczu mysiały grać w osłabieniu.

Gospodarze grając w przewadze przez długi czas nie mogli sforsować dobrze funkcjonującej obrony gości. Z biegiem czasu przewaga Orłów stawała się coraz większa, a od początku drugiej połowy wręcz przytłaczająca. Brakowało jednak precyzji i szczęścia w wykańczaniu akcji, a w bramce Porto kapitalnie spisywał się Diogo Costa. W końcu w 68. minucie gola zdobył Di Maria. Goście na to trafienie nie byli już w stanie odpowiedzieć, a Orły pewnie kontrolowały korzystny wynik do końca spotkania.

Jak padła bramka i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.