środa, 5 kwietnia 2023

Kompleks Porto na Estadio da Luz

Embed from Getty Images

Już w najbliższy piątek Benfica podejmie na Estadio da Luz FC Porto. Mecz ten w razie wygranej Orłów może w praktyce zapewnić im tytuł mistrzowski w tym sezonie. Na osiem kolejek przed końcem przewaga nad Smokami wynosiłaby aż 13 punktów.

Niestety w ostatnich latach Estadio da Luz jest bardzo gościnne dla FC Porto. W ostatnich 20 spotkaniach ligowych na tym obiekcie Orły wygrały zaledwie 4 razy, remis odnotowano 7 razy, a aż 9-krotnie górą były Smoki. Ba ostatnie 5 wizyt ekipy Sérgio Conceição to 3 wygrane! Benfica ostatni raz pokonała u siebie FC Porto w sezonie 2018/2019, kiedy wygrała 1:0 po trafieniu Seferovicia. 

W ogólnym bilansie historycznym od 1935 roku wciąż na Estadio da Luz górą są Orły. W 88 spotkaniach Benfica triumfowała 43 razy, 27 razy padł remis i 18 razy przegrała. Co jednak ciekawe w ostatnich 20 latach Smoki osiągnęły połowę triumfów z całej 88-letniej historii bojów na tym stadionie.

Spotkanie dla FC Porto wydaje się nawet ważniejsze niż dla Benfiki. Smoki w razie porażki nie tylko stracą w praktyce szansę na mistrzostwo, ale w razie wygranej Sportingu Braga spadną na 3. miejsce w tabeli, a to nie daje już bezpośredniego prawa gry w LM, a jedynie przepustkę do eliminacji. Ponadto jeżeli zaległy mecz dzisiaj wygra Sporting i w weekend kolejne spotkanie, to może zbliżyć się do Smoków na 2 oczka. Stawka jest wiec ogromna.

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz