poniedziałek, 3 kwietnia 2023

Skromny triumf nad Rio Ave

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na wyjeździe 1:0 Rio Ave FC w spotkaniu 26. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Zwycięską bramkę dla Orłów na początku drugiej połowy strzelił Goncalo Ramos.

Benfica wróciła do ligowego grania po przerwie reprezentacyjnej. Często po powrocie zawodników z kadry drużyny mają problem z powrotem na właściwe tory. Na całe szczęście udało się odnieść kolejne zwycięstwo i zainkasować komplet punktów zbliżający do upragnionego mistrzostwa.

Pierwsza połowa nie była ciekawym widowiskiem. Gospodarze wybiegli na mecz z trójką środkowych obrońców i nastawili się na kontrataki. Orły co prawda dominowały i miały kilka okazji bramkowych, ale do przerwy wynik pozostał bezbramkowy.

Początek drugiej połowy zaczął się znakomicie dla Benfiki. W 46. minucie do siatki trafił Goncalo Ramos. Dla młodego napastnika był to 25. gol w tym sezonie i 17. w rozgrywkach ligowych.

Jak padła bramka i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.