niedziela, 9 października 2022

Pewna wygrana z Rio Ave

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 4:2 Rio Ave w spotkaniu 9. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły tym samym utrzymały się na pozycji lidera i mają 25 pkt na koncie, o 3 więcej niż drugie FC Porto.

Roger Schmidt dokonał pięciu zmian w wyjściowej jedenastce, oszczędzając kilku graczy na wtorkowy mecz z PSG w Lidze Mistrzów. Bah, Grimaldo, Florentino, Rafa i David Neres usiedli na ławce, a weszli za nich Gilberto, Ristic, Aursnes, Draxler i Diogo Gonçalves.

Mecz zaczął się sensacyjnie, bo goście już w 5. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Fabio Ronaldo. Orły zareagowały jednak bardzo szybko i po kilkunastu minutach prowadzili już po trafieniu Goncalo Ramosa i samobójczej bramce Jhonatana. Przed przerwą ponownie gola zaliczył Goncalo Ramos i gospodarze schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie Orły kontrolowały przebieg spotkania i w 61. minucie podwyższyli jeszcze prowadzenie po trafieniu Petara Musy. Goście odpowiedzieli dopiero w 86. minucie za sprawą bramki Gugi, ale to nie mogło już zmienić losów meczu.

Goncalo Ramos strzelił dzisiaj swoją 5. i 6. bramkę w tym sezonie i w tej chwili jest najlepszym strzelcem w Liga Portugal Bwin. Młody napastnik pobił również swój dotychczasowy najlepszy wynik w sezonie, bo już teraz ma na koncie 9 trafień w lidze i pucharach.