czwartek, 6 października 2022

LM: Cenny remis z PSG

SL Benfica zremisowała na Estadio da Luz 1:1 z Paris SG w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej LM. W drugim meczu grupy H Juwentus Turyn pokonał u siebie 3:1 Maccabi Hajfa. Orły wciąż zajmują drugie miejsce w grupie.

Na pierwszy celny strzał kibice musieli czekać do ósmej minuty. Z Gianluigim Donnarummą zmierzył się Goncalo Ramos. Włoch uchronił Paris Saint-Germain przed stratą gola. Ten sam piłkarz próbował później zaskoczyć bramkarza gości strzałem z dystansu. Donnarumma znowu spisał się na medal.

Najbliżej celu był David Neres. Skrzydłowy dynamicznie wpadł w pole karne, uderzył pod poprzeczkę, a golkiper paryżan wykazał się niesamowitym refleksem, odbijając piłkę.

Benfica stwarzała sobie okazje bramkowe, ale to przyjezdni otworzyli wynik w 22. minucie za sprawą Lionela Messiego. Po zespołowej akcji reprezentant Argentyny otrzymał podanie od Neymara i długo się nie zastanawiał przed strzałem. Odisseas Vlachodimos wyciągnął się jak struna, lecz piłka zatrzepotała w siatce.

Portugalczycy naciskali coraz mocniej. Donnarumma obronił strzał Antonio Silvy z niewielkiej odległości.

Bramka wyrównująca padła w 41. minucie. Fatalnie zachował się Danilo Pereira po wrzutce z lewej strony boiska. 31-latek niefortunnie interweniował w polu karnym, czym zmylił własnego bramkarza.

Podopieczni Christophe'a Galtiera w niezłym stylu rozpoczęli drugą część gry. Vlachodimos zażegnał niebezpieczeństwo po próbie Achrafa Hakmiego, a potem Neymar uderzył przewrotką i piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Paryżanie narzucili swój styl gry po przerwie. Z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Neymar, natomiast Vlachodimos popisał się jeszcze lepszą interwencją.

Swoją szansę miał Nicolas Otamendi. Środkowy obrońca najwyżej wyskoczył do piłki po wrzutce ze stałego fragmentu gry i minimalnie spudłował.

Z kolei Kylian Mbappe zamierzał zaznaczyć swoją obecność na boisku strzałem z dystansu. Vlachodimos sparował piłkę do boku.

Rafa Silva miał piłkę meczową na nodze. Ofensywny pomocnik przegrał pojedynek z Donnarumą i po kilku sekundach nieczysto trafił w piłkę.