środa, 12 października 2022

LM. PSG nie takie straszne

SL Benfica zremisowała na wyjeździe 1:1 z Paris SG w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej LM. W drugim meczu grupy H Juventus Turyn sensacyjnie poległ na wyjeździe 0:2 z Maccabi Hajfa. Orły wciąż zajmują drugie miejsce w grupie.

Orły zrobiły ogromny krok ku wyjścia z grupy. Remis w Paryżu i porażka Juventusu oznacza, że ekipa Rogera Schmidta w razie remisu w kolejnym meczu u siebie ze Starą Damą przypieczętuje awans do kolejnej rundy. W zapasie pozostaje jeszcze wyjazdowy mecz z mistrzem Izraela.

Od początku gospodarze przeważali, ale mieli spore problemy z udokumentowaniem swojej przewagi. Rozgrywali, szukali wolnych przestrzeni, a ich akcje zazwyczaj kończyły się na wysokości pola karnego Benfiki. Impas został przerwany dopiero w 40. minucie meczu. Antonio Silva przewrócił w polu karnym jednego z przeciwników, co dostrzegł sędzia Michael Oliver, dyktując rzut karny.

Do piłki podszedł Kylian Mbappe, który do samego końca obserwował bramkarza i ostatecznie strzelił w lewy dolny róg bramki. Odysseas Vlachodimos był bez szans. Paryżanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale w 52. minucie Francuz chybił po fenomenalnej akcji indywidualnej i minięciu kilku przeciwników.

Osiem minut później w polu karnym gospodarzy padł Rafa Silva. Początkowo sędzia nakazał kontynuować grę, ale po chwili otrzymał sygnał o możliwej pomyłce, podszedł do monitora przeanalizować sytuację, po czym wskazał na jedenasty metr. Tym razem karnego wykorzystał Joao Mario, doprowadzając do remisu 1:1.

Tuż przed końcem do bramki gości ponownie trafił Mbappe, ale jego gol nie został uznany. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Do końca pozostało niewiele czasu i wynik nie uległ już zmianie.

Relacja tekstowa z meczu za: sport.tvp.pl

Jak wyglądał przebieg spotkania można się przekonać na obszernym skrócie wideo pod tym linkiem na stronie polsatsport.pl tutaj.

Paris SG vs SL Benfica - 1:1 (1:0)
1:0 Kylian Mbappe (karny 40')
1:1 Joao Mario (62')