sobota, 10 września 2022

Skromna wygrana z Famalicão

SL Benfica pokonała na wyjeździe 1:0 FC Famalicão w spotkaniu 6. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły tym samym utrzymały się na pozycji lidera i mają komplet 18 pkt na koncie.

Jedyną bramkę dla Orłów w 63. minucie strzelił Rafa Silva po podaniu Grimaldo. Trafienie było łudząco podobne do gola strzelonego przez reprezentanta Portugalii w ostatnim meczu LM z Maccabi Hajfa.

Trener Roger Schmidt dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie. Za pauzującego za kartki Joao Mario zagrał debiutujący Julian Draxler. Debiutował również Petar Musa w miejsce również zawieszonego za kartki Gonçalo Ramosa. Na prawej obronie w miejsce Alexandera Baha wybiegł Gilberto.

W pierwszej połowie nic ciekawego się nie działo. Orły miały dwie okazje na samym początku, w 5. minucie strzelał David Neres, a w 36. minucie Enzo Fernandez. Gospodarze pierwszą okazje mieli w 45. minucie za sprawą Zaydoya Youssoufa.

W drugiej połowie Roger Schmidt dokonał kilku zmian. Kluczowa akcja miała miejsce w 63. minucie gdy Rafa Silva wykorzystał podanie Grimaldo z lewej strony boiska. Po strzeleniu gola Orły się cofnęły i skutecznie do końca pilnowały korzystnego wyniku.