środa, 7 września 2022

LM: Wygrana z Maccabi

SL Benfica pokonała na Estadio Da Luz 2:0 Maccabi Hajfę w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej LM. W drugim meczu grupy H Paris SG pokonało u siebie 2:1 Juventus Turyn. Orły zajmują pierwsze miejsce w grupie.

Gospodarze udanie rozpoczęli rozgrywki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zarazem było to ich 10 kolejne zwycięstwo w tym sezonie w meczu o stawkę (liga, puchary) pod wodzą Rogera Schmidta. Orły wyrównały tym samym swój najlepszy jak do tej pory wynik z sezonu 1982/3.

Gospodarze od początku przeważali, ale w pierwszej połowie mieli kłopoty z mistrzem Izraela. Goście dosyć szczelnie się bronili i kilkukrotnie groźnie kontratakowali.

Po przerwie opór gości został szybko skruszony, a mecz rozstrzygnięty w praktyce w niespełna pięc minut. Najpierw wynik meczu otworzył w 50. minucie Rafa Silva po asyście Grimaldo, a cztery minuty później Hiszpan kapitalnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

Jak wyglądał przebieg spotkania można się przekonać na obszernym skrócie wideo pod tym linkiem na stronie polsatsport.pl tutaj.

SL Benfica vs Maccabi Hajfa - 2:0 (0:0)
1:0 Rafa Silva (50')
2:0 Alejandro Grimaldo (54')