czwartek, 15 września 2022

LM: Zdobyli Turyn!

SL Benfica pokonała na wyjeździe 2:1 Juventus Turyn w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej LM. W drugim meczu grupy H Maccabi Hajfa przegrało u siebie 1:3 z Paris SG. Orły zajmują drugie miejsce w grupie.

Mecz nie zaczął się dobrze dla Orłów. Już w 4. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik, który celnie główkował po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego. Z biegiem czasu to jednak gracze Benfiki przejęli inicjatywę. Defensywę gospodarzy starali się zaskoczyć Goncalo Ramos i Rafa Silva (ten drugi uderzył w słupek). Wysiłki Orłów zostało wynagrodzone w 43. minucie. Fabio Miretti sfaulował w polu karnym Davida Neresa, a arbiter podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją Joao Mario.

Początek drugiej połowy to ponownie przewaga ekipy Rogera Schmidta. Stosunkowo szybko przyniosła ona efekt. W 55. minucie David Neres dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i z 10 metrów umieścił ją w siatce.

Trener gospodarzy dokonał kilku zmian w składzie i jeden z nowych graczy Moise Kean miał najlepszą okazję na wyrównanie, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek. W końcówce Orły wyprowadziły kilka groźnych kontr i mogli i powinni podwyższyć prowadzenie, ale wynik nie uległ już zmianie.

Jak wyglądał przebieg spotkania można się przekonać na obszernym skrócie wideo pod tym linkiem na stronie polsatsport.pl tutaj.

Juventus Turyn vs SL Benfica - 1:2 (1:1)
1:0 Arkadiusz Milik (4')
1:1 Joao Mario (karny 43')
1:2 David Neres (55')