poniedziałek, 19 września 2022

Rozbili Maritimo

SL Benfica rozbiła na Estadio da Luz 5:0 Maritimo Funchal w spotkaniu 7. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły tym samym utrzymały się na pozycji lidera i mają komplet 21 pkt na koncie.

Orły przed niedzielnym spotkaniem stanęły przed szansą zwiększenia swojej przewagi punktowej nad FC Porto i Sportingiem, które to ekipy w tej kolejce znowu pogubiły punkty. Kroku ekipie Rogera Schmidta dotrzymuje jedynie Sporting Braga.

Benfica wygrywając pewnie z Maritimo wyśrubowała do rekord kolejnych zwycięstw w meczach o stawkę do 13 (7 w lidze i 6 w el. LM l fazie grupowej LM). Trener Schmidt pomimo gry co 3-4 dni nie zamierzał zbyt mocno rotować składem. W wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu z Juventusem w Turynie zaszła tylko jedna zmiana, Aursnes zastąpił Florentino.

Dominacja gospodarzy była widoczna od samego początku, ale pomimo kilku sytuacji w pierwszej połowie 56 tysięcy fanów zgromadzonych na Estadio da Luz doczekało się tylko jednej bramki w 28. minucie strzelonej przez Rafa Silvę. Druga połowa to już był popis strzelecki Orłów, którzy zaaplikowali czerwonej latarni ligi portugalskiej kolejne cztery gole.