sobota, 3 września 2022

Męczarnie z Vizelą

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:1 FC Vicelę w spotkaniu 5. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły tym samym umocniły się na pozycji lidera i mają komplet 15 pkt na koncie.

Benfica nie będzie tego spotkania wspominać zbyt dobrze. Co prawda gospodarze przeważali od początku, ale do przerwy było 0:1 dla gości, którzy w 20. minucie przeprowadzili skuteczny kontratak zakończony trafieniem Czarnogórca Milutina Osmajicia.

W drugiej połowie Orły przez długi czas nie mogły przełamać defensywy gości. Dopiero w 76. minucie swój kunszt pokazał David Neres i kapitalnym uderzeniem doprowadził do remisu. W końcówce napór gospodarzy był już ogromny, ale w doliczonym czasie gry Goncalo Ramos otrzymał drugą żółtą (za symulowanie) i w konsekwencji czerwoną kartkę. Wydawało się wiec, że mecz zakończy się remisem.

W 9. minucie doliczonego czasu Rafa Silva trafił piłką w łokieć Diego Rosa. Arbiter podyktował "kontrowersyjnego" karnego dla Orłów. Jedenastkę na bramkę zamienił w 102. minucie Joao Mario i dał tym samym gospodarzom komplet punktów.

SL Benfica vs FC Vizela - 2:1 (0:1)
0:1 Milutin Osmajić (20')
1:1 David Neres (76')
2:1 Joao Mario (karny 90+12'')