czwartek, 24 lutego 2022

Tylko lub aż remis

SL Benfica zremisowała na Estadio da Luz 2:2 z Ajaxem Amsterdam w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Orły dwukrotnie musiały gonić wynik i w tym kontekście nie jest to zły wynik.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaksu Amsterdam w 18. minucie spotkania, gdy Dusan Tadić zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Noussair Mazraoui.

W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Noussairowi Mazraouiemu z Ajaksu Amsterdam.

W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Ajaksu Amsterdam Sebastien Haller.

Zawodnicy Ajaksu Amsterdam szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie Sebastien Haller dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 45. minucie kartką został ukarany Steven Berghuis, piłkarz Ajaksu Amsterdam. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Benfica Lizbona: Darwinowi Nunezowi w 47. i Goncalowi Ramosowi w 49. minucie. W 62. minucie Roman Jaremczuk zastąpił Evertona.

Jedenastka Benfiki Lizbona otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Roman Jaremczuk.

W tej samej minucie arbiter ukarał kartką Romana Jaremczuka, zawodnika Benfiki Lizbona. Chwilę później trener Ajaksu Amsterdam postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Nicolasa Tagliafica. Na boisko wszedł Daley Blind, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 74. minucie Davy Klaassen został zmieniony przez Ryana Gravenbercha, co miało wzmocnić drużynę Ajaksu Amsterdam. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Bernarda na Adela Taarabta w 85. minucie.

W 87. minucie kartkę otrzymał Antony z zespołu Ajaksu Amsterdam. Trener Benfiki Lizbona postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Valentina Lazara i na pole gry wprowadził napastnika Darwina Nuneza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w zespole Benfiki Lizbona za Dioga Goncalvesa wszedł Gilberto, a w drużynie Ajaksu Amsterdam Devyne Rensch zmienił Noussaira Mazraouiego.

Relacja za: sport.interia.pl