niedziela, 27 lutego 2022

Pewna wygrana z Vitorią w cieniu wojny

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 3:0 Vitorię Guimaraes w spotkaniu 23. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Mecz rozegrał się w cieniu tragedii rozgrywanej na Ukrainie, a kibice kapitalnie wsparli Romana Jaremczuka.

Orły tym razem stosunkowo szybki rozstrzygnęli losy spotkania. W pierwszej połowie zaaplikowali rywalowi 2 gole. Do siatki trafili Gonzalo Ramos w 23. minucie i Darwin Nunez w 36. minucie. W 52. minucie Urugwajczyk strzelił 3. gola z rzutu karnego i tym samym ustalił wynik spotkania.

Bardzo wzruszające sceny zobaczyliśmy w 61. minucie gdy Darwina Nuneza zmienił Roman Jaremczuk. Ukrainiec na znak solidarności otrzymał opaskę kapitańską, a kibice powitali go oklaskami. Niedługo potem na twarzy piłkarza zagościły łzy.

SL Benfica vs Vitoria Guimaraes - 3:0 (2:0)
1:0 Gonzalo Ramos (23')
2:0 Darwin Nunez (36')