sobota, 19 lutego 2022

Kolejna strata punktów

SL Benfica zremisowała na wyjeździe 2:2 Boavista FC w spotkaniu 23. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Liderujące FC Porto i Sporting grają swoje mecze w niedzieli i zapewne strata znowu będzie wynosić 12 i 6 oczek.

Jeżeli mecz w Porto z Panterami miał być sprawdzianem generalnym przed najbliższym meczem z Ajaxem Amsterdam w 1. meczu 1/8 finału LM na Estadio da Luz, to wypadł on bardzo słabo. Strata punktów boli tym bardziej, że Orły do przerwy wygrywały już 2:0, a pozwoliły sobie w 6 minut strzelić dwie bramki i wydrzeć wygraną.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Benfiki. Orły udokumentowały to trafieniami Adela Taarabta w 21. minucie i Alejandro Grimaldo w 30. minucie. W 35. minucie strzelili nawet trzeciego gola, ale Goncalo Ramos był na minimalnym spalonym. Podobnie było w 39. minucie gdy gola przy minimalnym spalonym strzelił Darwin Nunez. Zapowiadało się wiec na łatwe zwycięstwo, ale druga połowa okazała się katastrofą.

Gospodarze od początku drugiej połowy ruszyli do odrabiania strat. Pierwszą okazje mieli już w 47. minucie, ale Vlachodimos wygrał pojedynek sam na sam z Petarem Musą. W 65. minucie po rzucie rożnym groźnie tuż obok słupka główkował jeden z graczy gospodarzy. Te ostrzeżenia nie podziałały niestety mobilizująco na Orły i nadeszła katastrofa.

W 74. minucie po składnej akcji lewą stroną piłka trafiła do Gustavo Affonso, a Brazylijczyk pięknym strzałem zdobył bramkę kontaktową. W 77. minucie potężnie uderzył na bramkę Yanis Hamache i piłka obiła słupek. W 80. minucie gospodarze dopięli celu i po pięknej akcji i kapitalnym strzale w okienku do remisu doprowadził Gaius Makouta.

Końcówka spotkania należała już do Panter, którzy za sprawą Hamache w 86. minucie i Musy w 89. minucie mogli nawet strzelić zwycięską bramkę.

Boavista FC vs SL Benfica - 2:2 (0:2)
0:1 Adel Taarabt (21')
0:2 Alejandro Grimaldo (30')