niedziela, 6 marca 2022

Problemy z Portimonense

SL Benfica pokonała na wyjeździe 1:2 Portimonense SC w spotkaniu 24. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły zwłaszcza w pierwszej połowie miały sporo problemów z ambitnymi gospodarzami.

W porównaniu do ostatniego meczu z Vitórią de Guimarães trener Nélson Veríssimo dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. M.in. od początku mecz rozpoczął Roman Jaremczuk.

Od początku spotkania przeważała Benfica, a groźne sytuacje mieli Taarabt, Vertonghen i Gonçalo Ramosem. W 25. minucie gospodarze wyprowadzili jednak skuteczny kontratak i objęli prowadzenie po trafieniu Welintona Juniora.

W pierwszej połowie sędzia dwukrotnie przerywał spotkanie z powodu flar, które na murawę rzucali fani Orłów. To spowodowało, że sędzia doliczył blisko 17. minut i właśnie w tym czasie Benfice udało się wyrównać za sprawą Alejandro Grimaldo w 45+7. minucie, a w 45+18' był on blisko kolejnego gola po strzale z rzutu wolnego.

Początek drugiej połowy to ciągłe ataki gości i w 50. minucie Orły objęły prowadzeni po trafieniu Gonçalo Ramosa, który dobił do pustej bramki strzał Rafy Silvy obroniony przez bramkarza.

Gospodarze po utracie gola jednak się nie podłamali. W 57. minucie blisko kolejnego gola był Welinton, ale jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką. Natomiast w 78. minucie wprowadzony na boisko rezerwowy Filipe Relvas uderzył tuż obok słupka. Ostatecznie Benfice udało się utrzymać prowadzenie i zainkasować komplet punktów.

Portominense SC vs SL Benfica - 1:2 (1:1)
1:0 Welinton Junior (25')
1:1 Alejandro Grimaldo (45+7')