niedziela, 14 marca 2021

Zrewanżowali się Boaviscie

Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:0 Boavistę Porto w spotkaniu 23. kolejki Liga NOS. Dzięki temu zrównali się punktami z FC Porto i zbliżyli na oczko do SC Braga. Ekipy te jednak rozegrają swoje mecze w niedzielę i poniedziałek.

Orły skutecznie zrewanżowały się Panterom za bolesną porażkę wyjazdową 0:3 jesienią 2020 roku. Bohaterem spotkania był Haris Seferović, który strzelił obie bramki i ma już na koncie 13 trafień w tym sezonie. Do lidera tabeli strzelców Pedro Goncalvesa ze Sportingu traci już tylko 2 gole.

Kluczowym momentem spotkania była 7. minuta, gdy arbiter wyrzucił z boiska Chidozie Awaziema. Obrońca Boavisty sfaulował Luca Waldschmidta, gdy ten wychodził na czystą pozycję. Początkowo sędzia wskazał na rzut karny i pokazał Nigeryjczykowi żółty kartonik, ale po analizie VAR zmienił swoje decyzje.

Grający w osłabieniu goście bronili się skutecznie niemal do końca pierwszej połowy. Sztuka ta im się jednak nie udała, bo w 42. minucie Haris Seferović wykorzystał dośrodkowanie Diogo Gonçalvesa i otworzył wynik spotkania. Kilka minut po przerwie w 52. minucie Szwajcar ponownie trafił do siatki i losy spotkania zostały praktycznie rozstrzygnięte.

W 75. minucie reprezentant Szwajcarii trafił do siatki po raz trzeci, ale po analizie VAR okazało się, że był na minimalnym spalonym

Teraz Orły czeka tydzień przerwy i w niedzielę 21 marca wyjazdowy mecz ze Sportingiem Bragą. Niewykluczone, że będzie to kluczowe spotkanie dla Benfiki w kontekście awansu do LM lub eliminacji tych rozgrywek.

SL Benfica vs Boavista Porto - 2:0 (1:0)
1:0 Haris Seferovic (42')
2:0 Haris Seferovic (52')