poniedziałek, 22 marca 2021

Wygrana cenna jak złoto?

Benfica pokonała na wyjeździe 2:0 Sporting Braga, w spotkaniu 24. kolejki Liga NOS. Dzięki wygranej awansowała kosztem Sportingu na 3. pozycję w tabeli dającą prawo gry w el. LM. Do liderującego Sportingu wciąż traci 13 pkt, a drugiego FC Porto 3 oczka.

Kluczowym momentem spotkania była 39. minuta gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył kapitan gospodarzy Fransergio. Orły mogły jednak objąć prowadzenie już w 10. minucie gdy Seferović obsłużył kapitalnym podaniem Grimaldo i ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Przegrał jednak pojedynek z dobrze dysponowanym Matheusem. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Seferović ponownie popisał się znakomitą asystą, która tym razem została zamieniona na bramkę przez Rafę Silvę.

Druga połowa należała do grających w przewadze graczy Jorge Jesusa. Gospodarze mogli jednak wyrównać w 50. minucie, gdy João Novais trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Kilka minut później w 56. minucie losy meczu rozstrzygnął duet Silva-Seferović. Tym razem skrzydłowy podał do reprezentanta Szwajcarii, a ten strzelił swoją 14. bramkę w tym sezonie i ma już tylko o jedną mniej niż liderujący klasyfikacji strzelców
Pedro Goncalves ze Sportingu.

Gospodarze pomimo gry w osłabieniu próbowali jeszcze coś zmienić. Najlepszą okazję na strzelenie gola mieli w 81. minucie gdy z kilku metrów mocno uderzył rezerwowy Sporar, ale Helton Leite sparował strzał na rzut rożny. W końcówce jeszcze dwie okazji bramkowe dla Orłów zmarnował wprowadzony w drugiej połowie Pizzi.

SC Braga vs SL Benfica - 0:2 (0:1)
0:1 Rafa Silva (45+2')
0:2 Haris Seferovic (56')

SC Braga: Matheus, Esgaio, Tormena, Bruno Rodrigues, Borja, Al Musrati, Fransérgio, Piazon (Sporar, 63), Galeno, Ricardo Horta, Abel Ruiz (João Novais, 43).

SL Benfica: Helton Leite, Lucas Veríssimo (Jardel, 76), Otamendi, Vertonghen, Diogo Gonçalves (Gilberto, 90), Rafa (Everton, 90), Weigl, Taarabt (Gabriel, 90), Grimaldo, Waldschmidt (Pizzi, 63), Seferovic.