niedziela, 21 czerwca 2020

Seferović awansował w hierarchii

Nie ma co ukrywać, że Haris Seferović w bieżących rozgrywkach spuścił z tonu. Szwajcar nie zachwycał formą i stracił miejsce w „11” na rzecz Viníciusa. Trener jednak wciąż ufa zawodnikowi, który w ubiegłym sezonie został królem strzelców Ligi NOS.

W ostatnim ligowym meczu przeciwko Rio Ave Seferović zameldował się na murawie w drugiej połowie i zdobył wyrównującego gola, który napędził „Orłów” do końcowego triumfu.

Bramka 29-latka w Vila da Conde może spowodować jego awans w hierachii napastników u trenera. Przynajmniej można to wywnioskować z faktu, że Seferović był pierwszym zawodnikiem, który wszedł na boisko w krytycznym momencie spotkania z Rio Ave.

W przerwie meczu zmieniony został Dyego Sousa, a Carlos Vinícius pozostał na ławce aż do 63. minuty. Był to jasny znak od Bruno Lage’a, że Seferović znów stał się ważną częścią zespołu. Kibice Benfiki powinni spodziewać się Szwajcara w wyjściowym składzie w najbliższym domowym spotkaniu z Santa Clarą w ramach 28. kolejki Ligi NOS.

Hierarchia „9” uległa zmianie i na chwilę obecną chwilę prezentuje się następująco: pierwszym wyborem trenera jest Seferović, jego zmiennikiem będzie Vinícius, a do roli trzeciego napastnika wróci Sousa.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz