sobota, 20 czerwca 2020

Przyszłość Diogo Gonçalvesa podlega dyskusji

23-latek w bieżących rozgrywkach przebywa na wypożyczeniu w Famalicão, gdzie spisuje się naprawdę świetnie. W drugiej części sezonu na stałe wskoczył do wyjściowego składu beniaminka. Skrzydłowy ma jednak jeden cel.

Diogo Gonçalves stał się integralną częścią Famalicão, które jest rewelacją sezonu i walczy o awans do europejskich pucharów. W obecnej kampanii w Lidze NOS rozegrał 21 meczów, w których zanotował 3 gole i 7 asyst. Jego znakomita dyspozycja przykuła uwagę klubu, którego jest wychowankiem.

Benfica zdaje sobie sprawę z widocznego progresu wciąż perspektywicznego atakującego. Jeszcze kilka lat temu Diogo wykazywał przecież ogromny potencjał. Sztab szkoleniowy „Orłów” pozytywnie ocenia możliwość powrotu Diogo do kadry. Działacze klubu przeanalizują jego przyszłość w lipcu lub sierpniu.

Gonçalves jest naturalnie otwarty na powrót do Benfiki. 23-latek stawia jednak jeden warunek: chce być ważnym zawodnikiem podlegającym rotacjom, dzięki czemu nagromadziłby sporą liczbę meczów. Oczywiście nikt nie mówi o podstawowym składzie – skrzydłowy jest pewien, że byłby wartościowym zmiennikiem.

Zawodnik, który jest reprezentowany przez popularną firmę Gestifute, uważa, że na wypożyczeniu w Famalicão pokazał swoją prawdziwą jakość. Jeśli Benfica nie zaakceptuje jego warunków, Diogo zamierza na stałe pożegnać się z obecnym mistrzem Portugalii. Należy mieć na uwadze fakt, że zagraniczne kluby są w stanie wyłożyć za niego sumę, która zadowoli Benfikę. Famalicão z kolei dokona wszelkich starań, żeby zatrzymać go na kolejny sezon.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz