poniedziałek, 15 października 2018

Pewne zwycięstwo Portugalii, asysta Gedsona!

Portugalia pokonała Szkocję 3:1 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Glasgow. W tym spotkaniu wystąpiło trzech zawodników Benfiki: Rúben Dias, Gedson Fernandes oraz Rafa Silva.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Portugalczyków, ale Szkoci też dochodzili do sytuacji strzeleckich.
Pierwszy gol padł w 43. minucie, gdy debiutujący w seniorskiej reprezentacji Hélder Costa wykorzystał dobre zagranie Kevina Rodriguesa i bezlitośnie umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa to pokaz skuteczności drużyny prowadzonej przez Fernando Santosa. Goście oddali dwa strzały w światło bramki i oba uderzenia zakończyły się golami.
Najpierw w 74. minucie Éder wykorzystał dośrodkowanie Renato Sanchesa i umieścił piłkę głową w siatce.
W 84. minucie Bruma wykorzystał podanie od Gedsona i uderzył nie do obrony w okienko bramki strzeżonej przez Craiga Gordona.
Szkotom udało zdobyć się honorowego gola w doliczonym czasie gry, którego autorem był Steven Naismith.

Jak poradzili sobie zawodnicy Benfiki Lizbona?
Środkowy obrońca, Rúben Dias rozegrał spokojny mecz, wygrywał walkę z napastnikami, najczęściej wygrywał pojedynki główkowe. Murawę opuścił w 57. minucie.

Gedson Fernandes zaczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 68. minucie zastępując Bruno Fernandesa. 19 - letni pomocnik wniósł sporo ożywienia w ofensywne akcje swojej drużyny, walczył w defensywie i zaliczył świetną asystę, po której Bruma strzelił gola.

Rafa Silva pojawił się na boisku na dwie ostatnie minuty spotkania. Zabrakło mu czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Pizzi całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Szkocja vs Portugalia 1:3 ( 0:1 )
0:1 Costa ( 43')
0:2 Éder ( 74')
0:3 Bruma ( 84')
1:3 Naismith ( 90+3')