wtorek, 16 października 2018

Ważne zwycięstwo Szwajcarii, gol Seferovicia!

Reprezentacja Szwajcarii wygrała 2:1 z Islandią na wyjeździe w meczu grupy 2 dywizji A Ligi Narodów. Napastnik Benfiki, Haris Seferović strzelił jedną z bramek.

W pierwszej połowie oba zespoły wykazywały się twardą grą, ale delikatną przewagę mieli Wyspiarze. Oddali dwa celne strzały w pierwszej połowie, ale dobrze dysponowany był golkiper reprezentacji Szwajcarii.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli Helweci. W 52. minucie po dośrodkowaniu Granita Xhaki bramkę głową zdobył Haris Seferović. Co ciekawe, był to pierwszy celny strzał Szwajcarów w tym meczu.
Islandczycy próbowali szybko odpowiedzieć, ale dwoma świetnymi interwencjami popisał się Yvon Mvogo. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły.

Po zgraniu piłki na piąty metr, Michael Lang dołożył nogę i umieścił piłkę w siatce mocnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Islandia bramkę kontaktową strzeliła w 81. minucie po pięknym uderzeniu z dystansu Finnbogasona.
W 88. minucie Islandczycy mieli piłkę meczową.

Alfred Finnbogason uderzył głową z kilku metrów, ale z linii bramkowej wybił piłkę jeden z obrońców Helwetów.

Porażka ta spowodowała spadek Islandii z dywizji A do dywizji B.

Jak zaprezentował się Haris Seferović?
Seferović rozegrał świetne spotkanie. W pierwszwj połowie był trochę niewidoczny, ale w drugiej szybko się zrehabilitował. Zdobył ładną bramkę głową, która otworzyła wynik meczu. Seferović dobrze się zastawiał, kilka razy dobrze rozgrywał piłkę do boku, trudno było go upilnować w polu karnym.

Islandia va Szwajcaria 1:2 ( 0:0 )
0:1 Seferović ( 52')
0:2 Lang ( 67')
1:2 Finnbogason ( 81')