poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Super Taça dla Benfiki!

Benfica Lizbona po raz piąty w swojej historii zdobyła Superpuchar Portugalii, pokonując 3:2 po serii rzutów karnych Rio Ave. Bohaterem spotkania był bramkarz Artur, który obronił aż trzy jedenastki.

Benfica ostatni raz w Super Taça triumfowała dziewięć lat temu, gdy była lepsza od FC Porto. Tym samym wygrała wszystko co było do zdobycia w Portugalii w sezonie 2013/2014, bo wcześniej wygrała ligę, Puchar Portugalii i Puchar Ligi.

Choć Orły od początku spotkania miały olbrzymią przewagę, to ani 90 minut, ani 30 minut dogrywki nie przyniosły rozstrzygnięcia. W serii jedenastek klasę pokazał Artur Moraes. Brazylijczyk w poprzednim sezonie niespodziewanie stracił miejsce między słupkami na rzecz młodego Jana Olbaka. Teraz Słoweniec odszedł do Atletico Madryt, a w mediach sporo mówiło się o poszukiwaniach nowego bramkarza przez Benfikę. Wydaje się, że nie jest to konieczne i wystarczy poszukać dla niego wartościowego zmiennika. Artur obronił aż trzy rzuty karne i to w dużej mierze jemu Orły zawdzięczają ostateczne zwycięstwo.

Jak przebiegało spotkanie możecie się dokładnie przekonać oglądając poniższy skrót wideo.

Benfica Lizbona vs. FC Rio Ave - 0:0 karne 3:2x - Del Valle