niedziela, 10 sierpnia 2014

Benfica vs Rio Ave - nd. 21:45


W niedzielę późnym Benfica Lizbona zmierzy się z Rio Ave w spotkaniu Super Taça (Superpuchar Portugalii). Mecz zostanie rozegrany na Estádio Municipal w Aveiro, który może pomieścić 30 tysięcy widzów.


Pojedynek będzie transmitowany przez kanał RTP Internacional, który jest dostępny w wersji niekodowanej na obu polskich platformach satelitarnych (nc+ k.398, cp k.194).

Benfica stanie dzisiaj po raz dziesiąty przed okazją wywalczenia Superpucharu Portugalii. Dla Rio Ave będzie to szansa na premierowy sukces. Teoretycznie mecz ten nie powinien się odbyć, bo Orły w poprzednim sezonie zdominowali krajowe rozgrywki. Wywalczyli zarówno mistrzostwo, zdobyli Puchar Portugalii, jak i wygrali Puchar Ligi. Co ciekawe w tych dwóch ostatnich rozgrywkach w finale zmierzyli się własnie z Rio Ave (zwycięstwa 1:0 i 2:0), co pozwoliło temu klubowi zagrać w dzisiejszym meczu i eliminacjach Ligi Europy.

W trwającym wciąż oknie transferowym Orły dokonały totalnej wyprzedaży swoich kluczowych zawodników. Odeszli za spore pieniądze bramkarz Oblak, obrońcy Garay i Siqueira, pomocnicy André Gomes, Markovic oraz napastnicy Rodrigo i Oscar Cardozo. Nic dziwnego wiec, że Benfica nie zachwycała w spotkaniach sparingowych. Wygrała zaledwie dwa wygrane spotkania przy sześciu porażkach. Zwłaszcza gra linii obronnej wyglądała katastrofalnie. Miejmy nadzieję jednak, że trener Jorge Jesus jakoś wkomponuje nowych zawodników na tyle, by choć na krajowym podwórku Benfica wciąż walczyła jak równy z równym z FC Porto i Sportingiem Lizbona.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz