piątek, 9 lutego 2024

TdP: Awans do półfinału

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na wyjeździe 2:1 FC Vizela w spotkaniu 1/4 finału Taça de Portugal. Bramki dla Orłów strzelili Arthur Cabral i Joao Mario. W półfinale przeciwnikiem będzie lokalny rywal Sporting CP.

W pierwszej połowie ekipa Rogera Schmidta miała zdecydowaną przewagę i stworzyła sobie wiele sytuacji bramkowych. Brakowało jednak skuteczności i tylko jedną z nich zamieniła na bramkę. W 34. minucie do siatki trafił Arthur Cabral. Brazylijski napastnik w końcu strzela regularnie i zaczyna spełniać pokładane w nim nadzieje. To było jego trzecie kolejne spotkanie ze strzeloną bramką.

Na drugą połowę Benfica wyszła z założeniem kontroli wyniku i już tak zdecydowanie nie dominowała. Pomimo to w 65. minucie Joao Mario podwyższył wynik na 2:0. Gospodarze szybko w 69. minucie za sprawą Savy Petrova strzelili kontaktowego gola, ale to było wszystko na co ich było stać. Orły miały jeszcze przynajmniej dwie okazje na podwyższenie wyniku, ale wynik nie uległ już mianie.

W półfinale Pucharu Portugalii Orły zmierzą się w dwumeczu ze Sportingiem CP. Pierwszy mecz 27 lutego rozegrają na wyjeździe, a rewanż 2 kwietnia u siebie. W drugim półfinale Vitoria Guimarães zmierzy się ze zwycięzcą meczu Santa Clara - FC Porto.