wtorek, 30 stycznia 2024

Pewna wygrana z Estrelą

Embed from Getty Images
SL Benfica pokonała na wyjeździe 4:1 Estrelę Amadora w spotkaniu 19. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Bramki dla Orłów strzelili Arthur Cabral, Rafa Silva, Nicolas Otamendi i Marcos Leonardo. Benfica wciąż traci do liderującego Sportingu CP jeden punkt i ma 4 punkty przewagi nad FC Porto.

Po raz kolejny Orły słabo weszły w mecz. Od 28. minuty nawet przegrywały z beniaminkiem po trafieniu Leo Jaba. Na całe szczęście w końcówce pierwszej połowy najpierw wyrównał Arthur Cabral, a po chwili na 2:1 trafił Rafa Silva.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla ekipy Rogera Schmidta. W 52. minucie wynik podwyższył Nicolas Otamendi. W 72. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał napastnik gospodarzy Regis Ndo. To w praktyce rozstrzygnęło losy spotkania. Gospodarzy dobił jeszcze w doliczonym czasie gry Marcos Leonardo.