poniedziałek, 15 stycznia 2024

Wygrana z problemami

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 4:1 Rio Ave FC w spotkaniu 17. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Bramki dla Orłów strzelili Angel Di María, António Silva, Marcos Leonardo i João Mário. Benfica traci do liderującego Sportingu CP jeden punkt.

Pomimo ostatecznie okazałego zwycięstwa to nie był spacerek dla ekipy Rogera Schmidta. Ambitni goście prowadzili od 9. minuty po strzale Guga, wychowanka Benfiki. Co ciekawe pomocnik strzelił dopiero swojego 6 gola w lidze, ale aż 4 z nich wbił Benfice. Goście na tym nie poprzestali i w 16. i 24. minucie Fábio Ronaldo i Boateng zmusili Trubina do sporego wysiłku. Na całe szczęście kapitalna akcja Rafy Silvy prawą stroną i cudowny strzał Angela Di Marii pozwoliły schodzić na przerwę remisując.

Po przerwie niespodziewanie to znowu gracze Rio Ave byli groźniejsi. W 46. minucie Boatenga, a w 48. minucie João Graçy trafili w słupek! Na losy spotkania spory wpływ miała sytuacja z 58. minuty gdy środkowy obrońca Aderlan Santos otrzymał po zagraniu ręką drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Trzy minuty później na 2:1 trafił Antonio Silva i ambitni goście nie byli już w stanie przeciwstawić się rozpędzonym gospodarzom.

W 63. minucie na boisku pojawił się kupiony z Santosu napastnik Marcos Leonardo. Brazylijczyk swój oficjalny debiut w barwach Benfiki okrasił w 80. minucie golem na 3:1. Rywali w doliczonym już czasie gry dobił Joao Mario.

17. kolejka nie zmieniła kolejności w czubie tabeli. Pewnie wygrał 3:0 Sporting CP na wyjeździe z Chaves. Najciekawiej było w Porto gdzie trzecie w tabeli Smoki podejmowały czwarty SC Braga. Gospodarze wygrali 2:0 i chyba już na dobre wyeliminowali goście z walki o mistrzostwo.