czwartek, 11 stycznia 2024

TdP: Wygrana z Bragą i awans

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 3:2 SC Braga w spotkaniu 1/8 finału Taça de Portugal i awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Orły już na tym etapie rywalizacji trafiły na bardzo mocnego przeciwnika w walce o ćwierćfinał Pucharu Portugalii. Mecz nie rozpoczął się dla nich dobrze, bo już w 8. minucie Joao Mario trafił do własnej bramki i goście prowadzili. Na całe szczęście w ostatnich minutach pierwszej połowy najpierw w 42. minucie wyrównał Rafa Silva, a w 45. minucie drugiego gola dorzuciła Arthur Cabral.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli goście. W 48. minucie Urugwajczyk Rodrigo Zalazar wyrównał po pięknym strzale, ale gracze Benfiki potrafili ponownie odpowiedzieć. W 72. minucie Norweg Fredrik Aursnes strzelił bramkę na wagę awansu.

Podobnie jak w ostatnim meczu ligowym z dobrej strony pokazał się Arthur Cabral. Brazylijski napastnik w końcu zaczyna spełniać pokładane w nim nadzieje i wydane na niego spore pieniądze. Tym razem poza trafieniem na 2:1 asystował przy decydującym trafieniu na 3:2.