środa, 13 grudnia 2023

LM: Wyszarpali awans do Ligi Europy

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na wyjeździe 3:1 na wyjeździe RB Salzburg w meczu ostatniej kolejki grupy C fazy grupowej Ligi Mistrzów 2023/2024. Dzięki dwubramkowej wygranej Orły rzutem na taśmę zapewniły sobie awans do fazy playoff Ligi Europy.

W drugim meczu grupy C Inter Mediolan zremisował u siebie bezbramkowo z Realem Sociedad San Sebastian.

Bohaterem ekipy Rogera Schmidta był Angel Di Maria. Argentyńczyk najpierw otworzył wynik spotkania strzelając gola bezpośrednio z rzutu rożnego, a w doliczonym czasie pierwszej połowy obsłużył kapitalnym podaniem Rafa Silvę, który podwyższył prowadzenie.

Orły by wyprzedzić mistrza Austrii w tabeli musiały wygrać mecz dwoma bramkami, bo u siebie przegrały z Salzburgiem 1:3 i na przerwę schodziły z korzystnym wynikiem. Niestety pomimo przewagi w całym meczu o awans do LE musieli walczyć do samego końca gdyż gospodarze w 57. minucie strzelili kontaktowego gola. Na całe szczęście w doliczonym czasie gry w ekwilibrystyczny sposób do siatki trafił wprowadzony minutę wcześniej Arthur Cabral i zobaczymy Benficę na wiosnę w europejskich pucharach.

1. Real Sociedad - 12 pkt
2. Inter FC - 12 pkt.
-----------------------------------
3. Benfica - 4 pkt.
4. Salzburg - 4 pkt.

Jak padła bramka i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.