sobota, 9 grudnia 2023

Kolejna wtopa

Embed from Getty Images

SL Benfica zremisowała na Estadio da Luz 1:1 z SC Farense w spotkaniu 13. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Kolejna strata punktów oznacza, że strata do liderującego Sportingu CP może wzrosnąć do 4 punktów, a Orły w tabeli mogą zostać wyprzedzone przez FC Porto.

Kryzys ekipy Rogera Schmidta trwa w najlepsze. Po remisie w poprzedniej kolejce z Moreirense FC tym razem Orły nie potrafiły pokonać SC Farense.

Gospodarze od początku mieli ogromną przewagę. W pierwszej połowie 17 razy strzelali na bramkę rywali w tym 8 celnie. Niestety kapitalnie bronił bramkarz gości Ricardo Velho, który bronił wręcz w nieprawdopodobnych sytuacjach, a gracze Benfiki marnowali sytuacje bramkowe jedna po drugiej. Już do przerwy Orły powinny w tym meczu prowadzić kilkoma bramkami.

Druga połowa wyglądała identycznie z tym, że goście w 51. minucie strzelili gola po rzucie rożnym i zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo. W 71. minucie w końcu Rafa Silva trafił do siatki i wydawało się, że jest jeszcze sporo czasu na strzelenie zwycięskiego gola lub goli. Niestety powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy i pomimo kilku dogodnych okazji wynik nie uległ już zmianie.

Po meczu fani Orłów pożegnali zawodników i trenera potężną dawką gwizdów. Roger Schmidt na konferencji skrytykował gwiżdżących fanów i tym co to robili polecił następnym razem zostać w domu, skoro nie potrafią wspierać swojej drużyny. Sytuacja staje się wiec coraz bardziej napięta i niewykluczone, że zmierza ona do końca przygody niemieckiego trenera z Benficą.