niedziela, 20 sierpnia 2023

Wygrana z beniaminkiem

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:0 Estrela Amadora w spotkaniu 2. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Orły długo się męczyły z beniaminkiem, a obie bramki padły w końcówce spotkania.

Po poniedziałkowej dramatycznej, ale sensacyjnie przegranej inauguracji z Boavistą Orły miały okazję na rehabilitację przed własną publicznością. Okazja była znakomita, bo na Estadio da Luz przyjechał beniaminek. Estrela Amadora okazała się bardzo ambitna i długo skutecznie broniła się przed atakami gospodarzy.

Roger Schmidt zaskoczył wszystkich wystawiając w bramce młodego Samuela Soaresa. Vlachodimosa, który zawalił mecz w Porto nie usiadł nawet na ławce rezerwowych, co może zwiastować jego transfer w ostatnich dniach okna transferowego. W oficjalnym meczu zadebiutował napastnik Arthur Cabral, pozyskany za spore pieniądze z włoskiej Fiorentiny.

Orły przez całe spotkanie zdecydowanie przeważały, ale pierwszego gola strzeliły dopiero w 79. minucie. Do siatki rywala trafił Casper Tengstedt, który zaledwie minutę wcześniej zmienił Cabrala. Dla młodego Duńczyka było to premierowe trafienie w barwach Orłów. Bohaterem meczu okazał się David Neres, który wszedł na boisku na początku drugiej połowy i zanotował asystę przy golu Duńczyka oraz Rafa Silvy w 93. minucie.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.