poniedziałek, 21 sierpnia 2023

Vlachodimos chce odejść!

Embed from Getty Images

Grecki bramkarz Odysseas Vlachodimos chce odejść z Benfiki. Jest to efekt jego konfliktu z trenerem Rogerem Schmidte do jakiego doszło po przegranym inauguracyjnym pojedynku ligowym z Boavistą. 

W meczu z Boavistą reprezentant Grecji popełnił kilka kluczowych błędów. Po meczu trener Schmidt źle ocenił jego postawę w mediach. Z tego powodu doszło ponoć do jego sprzeczki z bramkarzem, który miał pretensje o złą ocenę wyrażoną publicznie. Efektem tego było nie tylko posadzenie Greka na ławce rezerwowych, ale całkowite jego pominięcie w kadrze meczowej na Estrelę Amadora. W meczu z beniaminkiem bramki Orłów bronił Samuel Soares.

Z kręgów Vlachodimosa wyszła informacja, że chce on odejść z Benfiki. Media informują, że jest nim zainteresowany Ajax Amsterdam, a zawsze dobrze poinformowany na rynku transferowym dziennikarz Fabrizio Romano wspomina nawet o Manchesterze United. Czerwone Diabły prawdopodobnie opuści drugi bramkarz Dean Henderson i Grek byłby zmiennikiem Andre Onany. Z kolei Ajax ma problem w bramkce z powodu kontuzji Gerónimo Rulliego.

Vlachodimos był blisko odejścia rok temu, ale 10 mln euro jakie oczekiwała Benfica odstraszyły potencjalnych nabywców. W marcu Grek przedłużył swoją umowę z Orłami do 2027 roku, a jego pensja netto za rok wzrosła z 1 do 2 mln euro. 

Benfica w kadrze poza Grekiem ma jeszcze dwóch bramkarzy, wspomnianego już Samuela Soaresa oraz Anatolija Trubina. 22-letni Ukrainiec został niedawno pozyskany za 10 mln euro z Szachtara Donieck i podpisał z Orłami umowę do czerwca 2028 roku.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz