sobota, 24 czerwca 2023

Powrót Di Maríi

Embed from Getty Images

Fabrizio Romano, włoski dziennikarz specjalizujący się w newsach transferowych donosi, że Angel Di Maria podpisze wkrótce roczny kontrakt z Benficą. Jeżeli do tego dojdzie Argentyńczyk powróci po 13 latach na Estadio da Luz.

Skrzydłowy ostatni rok grał w Juventusie Turyn, gdzie trafił z francuskiego Paris SG. 35-latek nie porozumiał się z władzami Starej Damy odnośnie wygasającej umowy i po 30 czerwca będzie wolnym zawodnikiem. Jego usługami zainteresowane były kluby arabskie oraz MLS. On jednak woli pozostać w Europie i ponownie zagrać w klubie, w którym zaczynał swoją grę na Starym Kontynencie.

Di Maria trafił do Benfiki w lipcu 2007 roku z argentyńskiego Rosario Central za 8 mln euro. Po trzech latach został kupiony przez Real Madryt za 33 mln euro. Di Maria zagrał dla Benfiki 121 oficjalnych spotkań, w których strzelił 15 goli i zanotował 28 asyst. W latach 2007-2010 wygrał mistrzostwo Portugalii z Benfiką, a także dwa krajowe puchary.

Argentyńczyk w lecie 2014 roku przeniósł się z Madrytu do Menchesteru United, a po roku trafił do Paris SG, gdzie grał do lata 2022 roku.

Orły prawdopodobnie podpiszą ze skrzydłowym roczną umowę. Po tym okresie Di Maria chce powrócić do ojczyzny i na koniec kariery zagrać jeszcze w Rosario Central. Pensja reprezentanta Albicelestes ma wynosić 3 mln euro, czyli połowę tego co otrzymywał w Juventusie.

AKTUALIZACJA: Doniesienia się potwierdziły i skrzydłowy będzie graczem Benfiki!

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz