sobota, 10 czerwca 2023

Kökçü będzie Orłem!

Embed from Getty Images

SL Benfica dokonała swojego najdroższego zakupu w historii. Z Orłami związał się 22-letni Orkun Kökçü, który przez ostatnie lata grał w Feyenoordzie Rotterdam. Za reprezentanta Turcji Benfica zapłaciła 25 mln euro.

Ofensywny pomocnik w piątek przyleciał do Lizbony. Dzisiaj jak przejdzie pozytywnie testy medyczne podpisze umowę do końca czerwca 2028 roku. Feyenoord może jeszcze otrzymać kolejne 5 mln euro za osiągnięcie konkretnych celów w okresie jego gry w Benfice, a w umowie została zawarta klauzula odejścia w wysokości 150 mln euro.

Orkun Kökçü urodził się w Holandii i jest wychowankiem klubu z Rotterdamu. Ma na swoim koncie występy w holenderskich reprezentacjach juniorskich i młodzieżowych. W 2019 roku postanowił jednak grać dla ojczyzny swoich rodziców. We wrześniu 2020 roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji. W tureckiej kadrze wystąpił w 20 spotkaniach i strzelił 2 gole.

W holenderskiej Eredivisie w barwach Feyenoordu zadebiutował w sezonie 2018/19. W sumie w lidze zagrał w 120 spotkaniach i strzelił 23 gole i zanotował 21 asyst. Do tego dorzucił 11 spotkań, 2 gole w Pucharze Holandii oraz 43 spotkania w europejskich pucharach, w których strzelił 7 bramek i przy 3 asystował. 

dn.pt/własne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz