sobota, 6 maja 2023

SL Benfica vs SC Braga - sob. 21:30

Embed from Getty Images

SL Benfica podejmie na Estadio da Luz SC Braga w spotkaniu 30. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Mecz ten może być kluczem do walki o mistrzostwo wiec wzbudza w Portugalii ogromne emocje.

Trzeci w tabeli Sporting Braga to w ostatnim czasie "bestia negra" dla Orłów. On również liczy się jeszcze w walce o mistrzostwo, mając 6 oczek mniej od Benfiki. Wygrana nad Bragą wyeliminuje ją z walki o mistrzostwo i zakładając wygranie dwóch spotkań ze słabszymi rywalami pozwoli nawet polec w derbowym meczu wyjazdowym ze Sportingiem CP.

SC Braga w tym sezonie rozbiła w grudniu u siebie Benficę 3:0, fundując ekipie Rogera Schmidta pierwszą ligową porażkę. Ponadto w lutym wyeliminowała Orły z Pucharu Portugalii, po remisie u siebie 1:1 i wygranej serii rzutów karnych. Od 27 lutego ekipa prowadzona przez Arturo Jorge nie doznała porażki w lidze i pucharze. Na 10 spotkań 8 wygrała i 2 zremisowała. W samej lidze wygląda to jeszcze bardziej imponująco, 7 wygranych i tylko jeden remis u siebie 0:0 z FC Porto.

W statystykach są również pozytywne dane dla Benfiki. W poprzednim sezonie 2021/2022 Orły co prawda na wyjeździe przegrały 2:3, ale u siebie w listopadzie 2021 roku zdeklasowali na Estadio da Luz Bragę wygrywając 6:1!

Bilans wszystkich spotkań ligowych z SC Braga to 88 wygranych Benfiki, 28 remisów i 17 porażek. Na Estadio da Luz Orły wygrały 51 razy, zremisowały 12 i tylko 3 razy przegrały.

Poniżej krótki fil motywujący Benficę przed meczem z SC Braga.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz