poniedziałek, 22 maja 2023

Remis w Dérbi de Lisboa

Embed from Getty Images

SL Benfica zremisowała na wyjeździe 2:2 ze Sportingiem CP w spotkaniu 33. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły do przerwy przegrywały już 0:2, ale w drugiej połowie doprowadziły do remisu. Tym samym powtórzył się wynik z jesiennego meczu na Estadio da Luz.

Drużyna Rogera Schmidta wygrywając w tym meczu zapewniłaby sobie tytuł mistrzowski, na który fani Benfiki czekają od sezonu 2016/17. Trzeba będzie na to poczekać do ostatniej kolejki, w której Orły podejmą u siebie zdegradowany już CD Santa Clara. By wywalczyć tytuł Orły w praktyce potrzebują remisu. W lidze portugalskiej w razie równej ilości punktów decyduje bilans bramkowy. FC Porto w ostatniej kolejce musiałoby wiec wygrać minimum 11 bramkami. Tak wiec tytułu Benficę może pozbawić jedynie ewentualna porażka z ostatnią drużyną w tabeli u siebie, a to chyba jest mało prawdopodobne.

Mecz miał bardzo dziwny przebieg. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili dwoma bramkami. Druga połowa była diametralnie inna i Benfica za sprawą młodziutkiego Joao Neves wydarła w doliczonym już czasie gry remis. Tym samym pozbawiając Lwy ostatniej nadziei na wyprzedzenie w ostatniej kolejce SC Braga i awans do eliminacji Ligi Mistrzów.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.