niedziela, 14 maja 2023

Demolka Portimonense!

Embed from Getty Images

SL Benfica rozbiła na wyjeździe 1:0 Portimonense SC w spotkaniu 32. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły do mistrzostwa potrzebują już tylko 3 oczek w dwóch ostatnich spotkaniach lub potknięcia FC Porto. 

Teoretycznie Benfica może zostać mistrzem już w niedzielę, jeżeli FC Porto przegrałoby u siebie z Casa Pia. Jest to jednak mało prawdopodobne. Za tydzień Orły zagrają na wyjeździe derbowy pojedynek ze Sporting CP. Mogą go nawet przegrać, bo w ostatniej kolejce podejmą u siebie praktycznie zdegradowaną już Santa Clara. 

Samo spotkanie było praktycznie spacerkiem dla ekipy Rogera Schmidta. Orły objęły prowadzenie już w 4. minucie po trafieniu Grimaldo. Przełamał się w końcu Gonçalo Ramos, który w siedmiu ostatnich spotkaniach nie potrafił trafić do siatki. Dzięki temu trafieniu młody napastnik objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Dwa trafienia w przeciągu trzech minut strzelił Petar Musa, a João Neves ponownie pokazał, że jest jedną z największych rewelacji tego sezonu ligowego.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.

Obszerny skrót spotkania tutaj.

Portimonense SC vs SL Benfica - 1:5 (1:3)
0:1 Alejandro Grimaldo (4')
0:2 Filipe Relvas (sam. 28')
1:2 Pedrao (38')
1:3 
Gonçalo Ramos (45')
1:4 
Petar Musa (87')
1:5 
Petar Musa (89')

Składy i reszta statystyk tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz