poniedziałek, 24 kwietnia 2023

Skromna, ale w końcu wygrana

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 1:0 GD Estoril Praia w spotkaniu 29. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły po dwóch kolejnych ligowych porażkach w końcu wygrały i utrzymały 4-punktową przewagę w tabeli nad FC Porto.

Trener Roger Schnidt do tej pory słynął z tego, że rzadko rotował składem i zazwyczaj na każde spotkanie desygnował tą samą jedenastkę. W tym meczu dokonał "małą rewolucję" i to nie wymuszoną kontuzjami. Od początku na murawę wybiegli David Neres i João Neves.

Przewaga Orłów od początku do końca była widoczna, ale ponownie brakowało skuteczności. Orły powinny objąć prowadzenie w 35. minucie, ale Joao Mario zmarnował kolejny już rzut karny w tym sezonie. Na szczęście tuż przed przerwą gola strzelił kapitan Nicolas Otamendi i tym samym pozwolił gospodarzom na spokojniejszą grę w drugiej połowie.

W drugiej połowie bramki już nie padły i udało się w końcu wywalczyć komplet punktów. Miejmy nadzieję, że ostatni mecz w Mediolanie i wygrana nad Estoril to początek wyjścia z dołka w jaki Orły wpadły w ostatnim czasie.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.