poniedziałek, 13 marca 2023

Pewna wygrana na Maderze

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na wyjeździe w Funchal 3:0 miejscowy CS Maritimo w spotkaniu 24. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Łupem bramkowym podzielili się David Neres (2 trafienia) i Joao Mario. Ten ostatni nie wykorzystał również karnego.

Gospodarze aktualnie biją się o uniknięcie degradacji, ale u siebie potrafią sprawić niespodziankę. Przekonał się o tym Sporting CP, który uległ im 0:1.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Po kwadransie inicjatywę przejęły Orły i w 30. minucie powinny objąć prowadzenie. Niestety Joao Mario drugi raz w tym sezonie zmarnował rzut karny strzelając wysoko nad poprzeczką. Ostatecznie Benfica objęła prowadzenie w doliczonym czasie gry po trafieniu Davida Neresa, a zrehabilitował się Joao Mario, który mu asystował.

Druga połowa to dominacja ekipy Rogera Schmidta, a podrażniony Joao Mario w 50. minucie podwyższył prowadzenie. Po kolejnych 6 minutach było już 3:0 po drugim trafieniu Davida Neresa i kapitalnej asyście piętką Grimaldo. Mecz w praktyce został rozstrzygnięty, a wynik do końca nie uległ już zmianie.

Orły wystąpiły bez chorego na grypę Rafy Silvy i kontuzjowanego Gonçalo Guedes (operacja lewego kolana). W samej końcówce spotkania zobaczyliśmy na boisku Caspera Tengstedta i Andreasa Schjelderupa. Dla pozyskanych w zimowym oknie transferowym Duńczyka i Norwega był to oficjalny debiut w barwach Benfiki.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.