środa, 8 marca 2023

LM: Brugge rozstrzelane!

Embed from Getty Images

SL Benfica rozbiła na Estadio da Luz 5:1 Club Brugge w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz Orły wygrały na wyjeździe 2:0. Dzięki temu po raz pierwszy w historii LM Benfica po raz drugi z rzędu awansowała do ćwierćfinału.

Po pierwszym meczu w Belgii Orły miały przypieczętować swój awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów i zrobiły to w sposób widowiskowy i z przytupem. Już do przerwy prowadziły 2:0 po trafieniach Rafy Silvy i Goncalo Ramosa. W drugiej połowie dobili rywala drugim golem tego ostatniego oraz golami Joao Mario z karnego i Davida Neresa. Goście honorowym trafieniem odpowiedzieli dopiero w samej końcówce, a jego autorem był Bjorn Meijer.

Benfica dzięki awansowi do ćwierćfinału wzbogaciła się o kolejne 10,6 mln euro. Co oznacza, że ​​w tym sezonie Orły zdobyły jak dotąd 71,6 miliona. Losowanie kolejnej rundy odbędzie się 17 marca.

Jak wyglądał przebieg spotkania i jak padały bramki możecie zobaczyć na poniższym skrócie wideo.