niedziela, 18 grudnia 2022

Taça da Liga nie dla Orłów

SL Benfica zremisowała na wyjeździe 1:1 z Moreirense FC. Niestety oznacza to, że Orły nie wygrały rywalizacji grupowej i sensacyjnie odpadły z dalszej rywalizacji.

Przed meczem obie ekipy miały 6 oczek na koncie, ale gospodarze mogli pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. Oznaczało to, że ekipa Rogera Schmidta musiała ten mecz wygrać by triumfować w grupie i awansować do fazy pucharowej.

Od samego początku dominacja Benfiki nad liderem drugiej ligi nie podlegała dyskusji. Brakowało jednak skuteczności i kapitalnie w bramce spisywał się Mateus Pasinato. Gospodarze odgryzali się sporadycznie, ale bardzo niebezpiecznie. W 20. minucie João Camacho trafił w poprzeczkę, a w 24. minucie arbiter wskazał na jedenastkę po zagraniu Florentino ręką w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Andre Luis.

Utrata bramki niestety nie podziałała motywująco na Orły, a dodała pewności gospodarzom. Mimo to Benfica przed przerwą doprowadziła do wyrównania. Najpierw w 40. minucie z rzutu wolnego groźnie uderzył Grimaldo i bramkarz z trudem podpił piłkę nad poprzeczką. Trzy minuty później był już bezradny po strzale z bliskiej odległości Goncalo Ramosa.

Druga połowa to już totalna przewaga Benfiki, koncert marnowania sytuacji bramkowych i brak szczęścia. Orły nie wykorzystały sytuacji sam na sam z bramkarzem, dwukrotnie piłka odbiła się od słupka. Ponadto chyba mecz życia rozgrywał brazylijski bramkarz gospodarzy.