niedziela, 27 listopada 2022

Druga wygrana w Pucharze Ligi

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:0 drugoligowy FC Penafiel w drugim spotkaniu fazy grupowej Taça da Liga. W drugim meczu grupy C Moreirense pokonało u siebie Estrelę Amadora.

Choć trwają MŚ to aż 43 tysiące widzów przybyło na Estadio da Luz podziwiać 27. mecz Orłów w tym sezonie bez porażki.

Przez cały mecz gospodarze zdecydowanie przeważali, ale losy meczu rozstrzygnęli dopiero po przerwie. Bramki strzelili w przeciągu dwóch minut, a ich autorami w 55. i 56. minucie byli Brazylijczycy Gilberto i David Neres.

Teraz gracze Benfiki będa mieli blisko miesięczną przerwę (gracze otrzymają 10 dni wolnego). Do rywalizacji wrócą tuż przed świętami również w Pucharze Ligi. 17 grudnia zagrają na wyjeździe z liderem drugiej ligi Moreirense FC. Rywal również wygrał dwa spotkania, ale ma lepszy bilans bramkowy wiec Orły by awansować z grupy będa musiały ten mecz wygrać.