sobota, 6 sierpnia 2022

Udana inauguracja ligowa

SL Benfica pewnie pokonała na Estadio da Luz 4:0 FC Arouca w spotkaniu 1. kolejki Liga Portugal Bwin 2021/22. Dwie bramki dla Orłów strzelił Rafa Silva, a po jednej dorzucili Gilberto i Enzo Fernandez.

Gospodarze potwierdzili znakomitą dyspozycję z meczów przedsezonowych (5 meczów i 5 zwycięstw) i meczu el. LM (4:1 u siebie z Midtjylland). Wizja trenerska Rogera Schmidta wygląda bardzo obiecująco.

Orły od początku zagrały wysokim pressingiem i goście bardzo często byli zmuszani do fauli. Wynik meczu już w 8. minucie otworzył Gilberto, a w 41. minucie podwyższył Rafa Silva. Gdy w 44. minucie arbiter wyrzucił z boiska obrońcę gości Quaresmę, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola strzelił Enzo Fernandez losy meczu zostały w praktyce rozstrzygnięte.

Druga połowa nie toczyła się już na takiej intensywności jak pierwsza. Gospodarze pewni wygranej, grający w przewadze i mające perspektywę rewanżu w Danii nie podkręcali tempa. W 86. minucie wynik meczu podwyższył jeszcze Rafa Silva.