środa, 3 sierpnia 2022

1 krok do LM

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 4:1 FC Midtjylland w 1. spotkaniu 3 rundy el. do fazy grupowej LM. Bohaterem meczu był młody napastnik Goncalo Ramos, który zaliczył hattricka. Rewanż w Danii odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 19:45.

Orły po kapitalnym spotkaniu są już jedną nogą w 4. decydującej rundzie eliminacji, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Dynamo Kijów - Sturm Graz (pierwszy mecz Dynamo w Łodzi wygrało 1:0).

Pierwsza połowa to był popis gry ekipy Rogera Schmidta. Orły po trafieniach Goncalo Ramosa w 17. i 33. minucie i golu Enzo Fernandeza w 40. minucie schodziły na przerwę z pokaźną zaliczką.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando gospodarzy i została udokumentowana w 61. minucie trzecim golem Goncalo Ramosa. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Pione Sisto w 78. minucie z rzutu karnego. Trzybramkowa wygrana i to w kontekście gdy bramki na wyjeździe nie są premiowane jak kiedyś, w praktyce przesądza losy dwumeczu.

SL Benfica vs FC Midtjylland - 4:1 (3:0)
1:0 Goncalo Ramos (17')
2:0 Enzo Fernandeza (40')
3:0 Goncalo Ramos (33')
4:0 Goncalo Ramos (61')
4:1 Pione Sisto (karny 78')