poniedziałek, 27 czerwca 2022

Fifa 2022 znów w centrum skandalu związanego z loot boxami


W ostatnich latach EA Sports (twórca symulatora piłkarskiego FIFA) otrzymała kilka pozwów w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach europejskich za swoje podejście do loot boxów i zachęcanie użytkowników do dokonywania zakupów w grze.

Ze względu na częste porównania do hazardu, wiele krajów zaczęło przeciwdziałać loot boxom. Na przykład Holandia i Belgia ograniczyły ich stosowanie. Norwegia również przygotowuje projekt ustawy, na mocy której zaostrzone zostaną przepisy dotyczące kupowania waluty w grze.

Na początku czerwca w sieci aktywnie dyskutowano na temat pozyskania Kyliana Mbappe do Dream Teamu. Okazało się, że aby zdobyć gwiazdę, użytkownicy będą musieli wydać prawie 1,7 miliona punktów (waluta w grze), co stanowi około 11,5 tysiąca funtów.

W grze FIFA obowiązywała promocja, w ramach której można było kupić pakiet "Drużyna roku" za około 20 euro. Zwykle w skład pakietu wchodziło 11 zawodników generowanych losowo.

Jednocześnie na plakatach promocyjnych kampanii pojawił się Kylian Mbappe, co oznacza możliwość kupienia między innymi jego. Niemniej prawdopodobieństwo, że wypadnie on w zakupionej paczce, wynosiło 1,3%, co oznacza, że aby kupić zawodnika PSG, przeciętny gracz musiałby kupić 847 paczek, wydając prawie 15 000 dolarów. Jeśli tak drogich zawodników jak Mbappe można jeszcze zdobyć, kupując loot boxy, to nigdy nie znajdziemy ich w darmowych bonusach za abonament EA Play. Więcej o bonusach bez inwestycji w gry można przeczytać całość w Bonus-bez-depozytu.pl. Mimo to uproszczony schemat wygląda tak: gracze zapisują się do newslettera lub rejestrują się na stronie i otrzymują niewielki bonus (pieniądze w grze, ulepszenia, przedmioty itd.). 

Niedawno znany youtube-bloger ChrisMD zorganizował 24-godzinny maraton, w którym otwierał skrzynki z łupami w grze Fifa 2022, aby sprawdzić, ile legendarnych przedmiotów mogą zdobyć gracze.

Ostatecznie wydał około 25,3 miliona monet, zdobywając Cristiano Ronaldo, Virgila Van Dijka, Pepa Guardiolę, Jana Oblaka i kilku innych dobrych piłkarzy, ale jednocześnie znalazł się w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz