poniedziałek, 27 czerwca 2022

Fernandez dopiero w grudniu?

Pomocnik Enzo Fernandez prawdopodobnie trafi do Benfiki w grudniu. Sam zainteresowany poinformował o tym w wywiadzie dla ESPN Argentina po wygranym meczu ligowym River Plate z Lanus.

 - To był dla mnie wyjątkowy tydzień. Myślę, że odejdę w grudniu. Zamierzam zagrać w fazie pucharowej Copa Libertadores i postaram się jak najlepiej wykorzystać te ostatnie sześć miesięcy w River Plate. 

Przypomnijmy, że w ostatni czwartek Benfica oficjalnie ogłosiła porozumienie z River Plate. Orły za 75% praw do pomocnika zapłacą 10 mln euro i dodatkowo Millonarios mogą otrzymać kolejne 8 milionów euro zawartych w formie bonusów. Sam zawodnik ma podpisać 5-letnią umowę.

Teoretycznie pomocnik może trafić na Estadio da Luz już wcześniej. River Plate w 1/8 finału zmierzy się z inną argentyńską ekipą Velezem Sarsfield (23.06 i 07.07). Następnie w 1/4 finału z wygranym innej argentyńskiej pary Colon Santa Fe - Talleres Cordoba. Wydaje się, że Millonarios mają łatwą drogę do półfinału, a to oznacza, że pomocnik dopiero w styczniu będzie do dyspozycji Orłów, gdyż mecze 1/2 finału zaplanowano na 31.08 i 07.09, czyli po zamknięciu okna transferowego w Portugalii. Gdyby jednak sensacyjnie River Plate potknęło się wcześniej, to transfer Fernandeza w obecnym oknie transferowym byłby możliwy. 

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz