niedziela, 10 kwietnia 2022

Pokonali Belenenses

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 3:1 Belenenses w spotkaniu 29. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Niestety przewaga nad liderującym FC Porto i drugim Sportingiem CP wciąż jest duża i wynosi odpowiednio 9 i 15 oczek.

Sobotnie spotkanie było tym z gatunku wygrać i zapomnieć. Orły myślami byli już przy rewanżowym spotkaniu z Liverpool FC w Lidze Mistrzów. Ponadto lokalny rywal to czerwona latarnia rozgrywek i jest typowany jako murowany kandydat do spadku z Liga NOS.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak gładkiej przeprawy. Goście sensacyjnie już 2. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Afonso Sousy. Na całe szczęście w wysokiej dyspozycji był tego wieczora Darwin Nunez. Młody Urugwajczyk najpierw w 22. minucie doprowadził do wyrównania, a w drugiej połowie w 54. i 58. minucie dorzucił dwa kolejne trafienia i tym samym przysłowiowo zamknął mecz.

Przy dwóch pierwszych trafieniach asystował Adel Taarabt, a przy ostatnim Joao Mario. Darwin Nunez z 24 trafieniami w lidze pewnie zmierza po koronę króla strzelców. Nad goniącymi go rywalami ma 9-10 goli przewagi.